Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Antifobia - Tatiana Dumbrava a Lucia Čemová

 

Tatiana Dumbrava

Tatiana DumbravaKoordinátorka programu Společně k rozmanitosti v Nesehnutí od roku 2014. V minulosti se aktivně zapojovala do několika multikulturních projektů zaměřených na sociální aktivizaci příchozích (skrze organizace Člověk v tísni, Kabinet multikulturní výchovy PdF MU, Charita a další). Získala zkušenosti s prací v uprchlických centrech v Belgii a v České republice. 4 roky působila v Moldávii jako novinářka, v ČR spolupracovala jako novinářka s Fórem migrantů a s Migraceonline, v současnosti píše pro Deník Referendum. Působí jako interkulturní mediátorka a asistentka příchozích v několika NNO v Brně. V 2016 se stala No Hate ambasadorkou v ČR. Získala titul Mgr. v psychologii v roce 2015, absolvovala řadu školení a tréninku v komunikačních dovednostech. Absolventkou psychoterapeutického tréninku „Možnosti dialogu“ pod záštitou Taos Institutu a Narativu.

Lucia Čemová

Lucia ČemováStudovala psychologii v Bratislavě a Brně, kde nyní pokračuje v doktorském studiu zaměřeném na integraci imigrantů z pohledu kritické sociální práce. Získala praktické zkušenosti v uprchlických zařízeních v Holandsku a v Česku. V letech 2013-2014 pracovala jako pracovně-integrační pracovnice v Organizaci pro pomoc uprchlíkům (OPU). V organizaci Nesehnutí působí od roku 2014 jako lektorka multikulturních workshopů pro žáky základných a středních škol a podílí se na organizaci komunitních akcí s příchozími. Od března 2015 pracuje jako sociální pracovnice v SOZE (Sdružení občanů zabývajících se emigranty). Aktivně se zapojuje do brněnské platformy aktivistů a aktivistek bojující za práva menšin a příchozích. Ve své práci se snaží využívat principy kolaborativního a dialogického přístupu a kritické sociální práce.

 

Krátký příspěvek: Abstrakt

Příběh aktivistické sítě Antifobia

Příběh o formování brněnské sítě profesionálů a aktivistů pracujících v oblasti migrace a integrace příchozích, která vznikla spontánně jako reakce na vypuknutí paniky z tzv. migrační krize.

Prvním impulzem k síťování byl Světový den uprchlíků 20. června 2015, kdy skupina občanů a aktivistů zorganizovala a vytvořila krátkou informační kampaň “Udělejte si vlastní názor” v ulicích Brna, která měla za cíl demystifikaci nejpopulárnějších hoaxů o uprchlících, podpořit veřejnost v kritickém myšlení a navázat opravdový veřejný dialog. Do této aktivity se spontánně začalo angažovat více aktivistů a dobrovolníků, s kterými jsme spolu-organizovali více a více veřejných akcí v průběhu roku 2015. Členové a členky této sítě zůstávají v kontaktu a dodnes na různých rovinách spolupracují.

V prezentaci se zaměříme na vznik a vývoj sítě, na využití dialogického a spolupracujícího přístupu ve spolupráci s velkým množstvím aktivistů, na horizontální strukturu sítě a na pozitivní dopady a změny, které tato skupina zanechala v Brněnském aktivistickém prostředí.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Horizonty 2013: Appreciative inquiry

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.