Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Barbora Chvátalová a Jana Muroňová

Barbora Chvátalová a Jana Muroňová

Barbora Chvátalová

Dokončuje studium magisterské jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, aktuálně píše diplomovou práci na téma „srovnání efektivity různých psychoterapeutických přístupů u první epizody psychózy“. Zakladatelka a hlavní koordinátorka Projektu SPOLU. Rok studovala na australské University of the Sunshine Coast psychologii se zaměřením na inovace a udržitelný rozvoj. Jako instruktorka alpského lyžování pracovala v Itálii, Švýcarsku a Austrálii.

 

Jana Muroňová

Absolventka magisterského studiaFilozofické fakultě Masarykovy univerzity. V rámci Projektu SPOLU vedla kognitivní trénink, koordinovala dobrovolnické aktivity na oddělení psychiatrické kliniky v Brně a nyní působí v rámci organizačního teamu jako koordinátorka vzdělávání. Zajímá se o terénní komunitní péči o duševně nemocné, hranice normality a patologie a holistický přístup ke člověku. Na toto téma v současnosti zpracovává také svůj dizertační projekt.

 

Workshop: Abstrakt

Jak změnit systém péče o duševně nemocné?

Počet duševně nemocných lidí v Česku rychle narůstá, systém péče je však v současnosti již nevyhovující a zastaralý. V rámci aktuálně probíhající reformy psychiatrie je zdůrazňována potřeba výrazně posílit komunitní rozměr péče o duševně nemocné. O optimální podobě této péče se však stále diskutuje.

V rámci workshopu bychom rádi otevřeli prostor pro sdílení zkušeností s psychiatrickou péčí, zjistili co se v současném systému osvědčilo a co ne a společně se zamysleli nad tím, jak bychom sami mohli přispět k jeho pozitivní proměně. Představíme naši iniciativu, kterou jsme zatím v této věci podnikli: založili jsme inovativní Projekt SPOLU, který propojuje studenty psychologie, psychiatrické pacienty a profesionály v péči o duševní zdraví. Po více než 3 letech fungování projektu zajišťujeme ve čtyřech českých městech dobrovolnické praxe pro 250 studentů, kteří pravidelně a dlouhodobě organizují volnočasové aktivity pro hospitalizované pacienty. Nově chceme zapojit také mediky a uživatele psychiatrické péče a zacílit například na studenty vysokých škol, kteří se potýkají s duševními obtížemi.

Věříme, že téma duševního zdraví se týká nás všech a je třeba za něj převzít zodpovědnost. Jak propojit jednotlivé strany a najít společnou řeč? Jak bojovat proti stigmatu duševních onemocnění a zvyšovat informovanost? Můžeme společně zlepšit systém péče o duševně nemocné?

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sylvia London - Šikana, přestaňme o ní mluvit, začněme mluvit spolu

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.