Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Blogy

Postmoderní aktuality z mexické pláže

Po dvou letech se opět vydávám na cestu do Mexika, nejen za tortillami, tequillou a plážemi, ale hlavně za kolegy, kteří provozují postmoderní kolaborativní praxi v terapii, poradenství, supervizi nebo ve výzkumu. Strávím týden na Kanankil Institute v Meridě, kde povedu sérii workshopů na téma "Addictions and Social Constructionism". Pak pojedeme ještě s několika místními kolegy do Playa Del Carmen na "plážové sympózium" International Summer Institute in Collaborative Practices pořádané týmem z Houston Galveston Institute v čele s Harlene Anderson. Čerstvé zážitky z mexického výletu se budu vždycky snažit co nejrychleji blognout přímo sem...

Zatím jsem ale ještě v Brně. Je neděle, krátce před druhou hodinou ranní, snažím se sestavit nějakou strukturu workshopů v Kanankil, moc mi to nejde. Téma široké, představa o publiku mlhavá, nápadů sice hodně, ale jakoby to pořád nebylo ono. V drogové oblasti už pracuji sedm let, ale říct něco jasného o "závislosti", to se mi pořád nedaří. Obzvlášť z pozice sociálního konstrukcionismu, kterým se zabývám jen o něco kratší dobu.

Odlítám ve středu. Nejdřív Bratislava, pak Londýn, ráno Cancun, kde nasednu na autobus a v Meridě mě vyzvedne Rocio, ředitelka Kanankil Institute, předpokládám že ve svém kabrioletu. Doufám, že ho ještě má. Vzpomínám si, jak jsme v něm před dvěma lety odjížděli z místního rádia v Meridě, kde jsme v nějakém křesťanském pořadu vysvětlovali, že závislost není ani hřích ani nemoc. Se staženou střechou a s Amy Winehouse na plný pecky: "They try to make me go to rehab, I say no, no, no..."

Odjíždím už sice za dva dny, ale pořád mi to přijde ještě dost daleko. Asi to bude tím množstvím práce, které mě tady ještě čeká. Zásobu energy drinků mám ale nakoupenou, tak to snad všechno klapne. Teď jdu chystat ty workshopy...

 

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Katka Novotná

Pavle, je neuvěřitelné, jak pozdě v noci jsi ještě schopen pracovat... strašně moc se těším na tvoje blogy, nebo jak se to slovo používá. Nikdy jsem ničí "blog" nečetla a tak mi až teď dochází, jak blízko ti budeme moci být na tvé cestě! Představuju si, že na mě skutečně dýchne trocha mexického žhavého kotouče.. píšu sem komentář, ale neznám vůbec kulturu blogování - takže, smí se to? :-) Ať ti ty přípravy jdou od ruky!

Obrázek uživatele mikra

Čau, moc tě zdravím! Tak jsem dneska četla, že postříleli klienty a personál v nějaké léčebně v Chihuahua (http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/203052-v-mexickem-odvykacim-cen...). Doufám, že nejsi mezi nima...(je to jinde, že jo?) Každopádně mě šokovalo 22.000 mrtvých od r. 2006 v souvislosti s drogama. Nevíš kdo a jak na to přišel? Bavíte se třeba i o takových věcech? Zajímalo by mě víc..

Obrázek uživatele Pavel Nepustil

cau mirko! vubec nic o tom nevim, ani se o tom nikdo nezminoval. Zjistim. V pondeli v lecebne. Ja jenom vim, ze tady prodejci drog pred dvema rokama napichali na kuly hlavy nejakejch praskacu. Pro vystrahu. Mej se zatim, P. 

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sylvia London - Šikana, přestaňme o ní mluvit, začněme mluvit spolu

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.