Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Meganarativ

Meganarativ je otevřené setkání příznivců postmoderních myšlenek napříč žánry. Srdečně zveme i Vás! Jednou za měsíc se scházíme, abychom se podělili o nějaký nápad, myšlenku, společně shlédli inspirativní video, podiskutovali o zajímavých událostech... Téma je vždy jiné, stejně jako formát, počet návštěvníků, atmosféra. Po dlouhém a plodném působení v Clubwashi každou první středu v měsíci jsme dlouho hledali ideální místo pro tato setkání. Nakonec to vypadá, že jsme jim našli domov v klub Ottoman Trumpet v samém centru města. Museli jsme také upustit od pravidelného dne v měsíci a zavést variabilnější režim, scházíme se nyní většinou první či druhý čtvrtek v měsíci. Čas však zůstal stejný, tedy 19:30. Nejlépe je sledovat sekci, aktuality nebo náš Facebook, kde pravidelně zveřejňujeme pozvánky na blížící se akce.

Vyjádření účastníků o MGN

fotogalerie První Meganarativ 10.2010

fotogalerie Druhý Meganarativ 11.2010

Meganarativ (14.11): Tenkrát na perníku...

Jaké to je, přestávat s pervitinem? Co je to za „změnu“? Proč někdo vyhledá odbornou pomoc a jiný ne? Jaké jsou klíčové okamžiky tohoto procesu a co se musí dít, aby si člověk změnu udržel?

Meganarativ - tenkrát na perníku..

Tyto a další otázky jsem si kladl během práce na svojí dizertaci, kterou jsem začal v roce 2006 a budu ji obhajovat v příštím roce. O těchto tématech jsem také mluvil s lidmi, kteří sami užívali intenzivně pervitin déle než rok a přestali bez odborné pomoci. Mým záměrem je předat jejich zkušenost do slov alespoň trochu srozumitelných pro společnost, ve které se má všeobecně za to, že bez léčby přestat s drogami nejde, že na pervitinu vzniká nevyléčitelná závislost anebo že „feťák feťákem zůstane“.

Nebude to ale přednáška o tom, co jsem „zjistil“. Spíš bych se chtěl s těmi, kdo přijdou, podělit o pár myšlenek, na které mě rozhovory v kombinaci s četbou, rozhovory s kolegy a přáteli a s mojí praxí ve Sdružení Podané ruce přivedly. Jsou to myšlenky zatím poměrně nejasné, neuchopené, o to víc mě ale láká podívat se na ně ještě z jiných úhlů pohledu, které budu moci následně zakomponovat do své dizertace (odevzdávám až v dubnu příští rok).

 

Pavel Nepustil

 

 

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Petr - antidepresiva mi umožnila netoužit po seberealizaci

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.