Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

O nás

Příběh tohoto webu

Na jaře 2013 to budou tři roky, co jsme poprvé spustili stránky narativ.cz. Tenkrát bylo hlavním záměrem vytvořit komunikační platformu pro sympatizanty postmoderních směrů v psychoterapii a jiných pomáhajících profesí v České Republice a na Slovensku a šířit tyto přístupy v místní odborné i poloodborné komunitě. Na stránkách, jejichž trpělivé utváření má na svědomí David Takáč, jsme vytvořili místo pro blogy a profily nás i našich kolegů a pravidelně přinášeli novinky z oblasti postmoderních směrů v pomáhajících profesích. V úzkém kruhu Narativu jsme se pravidelně scházeli a o stránkách diskutovali na legendárních středečních setkáních v brněnském Kině Art. Tenkrát nám to ale nestačilo, všechny ty dialogy a diskuze nám přišly tak podnětné, že jsme k nim chtěli přizvat ostatní a to nejenom skrze virtuální prostor. Tak vznikla myšlenka Meganarativů, které jsme inzerovali s tenkrát obligátním přílepkem - „off-line setkání“. Důvody pro vznik našeho webu a atmosféru raného období Narativu ostatně dobře ilustruje tři roky starý, ale stále v mnoha věcech aktuální článek Pavla Nepustila.

Od té doby uběhlo už mnoho času, ve kterém Narativ prošel dynamickým vývojem. Přibylo mnoho členů, kteří se rekrutovali z řad rozrůstající se přidružené komunity sympatizantů, uspořádali jsme několik workshopů se zahraničními lektory velkých jmen a opakovaně otevíráme Certifikační vzdělávací program v kolaborativním přístupu „Možnosti Dialogu“. Z kdysi marginální aktivity se stalo jedno z hlavních ohnisek naší práce a z původně virtuální komunity vzniklo společenství lidí, které k sobě váže mnoho osobních a profesionálních vazeb. Více o tom, jak se Narativ posouval a čím je dnes, můžete nalézt v textu „O nás“.

S tím, jak se komunita rozrůstala za hranicí internetu, klesala důležitost stránek Narativu, coby komunikační platformy. Obsah webu se více ustálil a živo bylo zejména na vývěsce aktualit, kde jsme informovali o novinkách ze života Narativu nebo z české a celosvětové komunity postmoderních přístupů. O to více si ceníme, že i nadále na našem webu přibývaly blogy aktivních členů, jako byli např. Leoš Zatloukal, Dušan Bednář, nebo Šárka Hlaváčová. Spolu se vzestupem internetových sociálních sítí a „off-line“ akcí Narativu, se tak potkávací a diskuzní rozměr webu přenesl přirozeně za jeho hranice, do prostředí diskuzních serverů, nebo byl nahrazován stále častějšími osobními setkáními.

Když se tedy zrodila myšlenka web renovovat, aby odpovídal současné podobě Narativu, rozhodli jsme se vytvořit spíše statický informační web. Při procesu jeho vzniku pro nás ale bylo důležité, aby grafická i obsahová podoba symbolizovala filozofická východiska, ke kterým se hlásíme. Proto na první straně vznikl grafický návrh rozcestníku (Báry Petránkové), který vzdáleně symbolizuje rhizomatickou strukturu organizace, ke které se hlásíme. Celý proces webu probíhal demokratickou diskuzí všech členů Narativu a několikrát prošel zásadními zvraty, aby se po necelém roce vyloupla jeho současná podoba.

Svůj prostor na webu dostaly nové aktivity, které skupina Narativ, obohacená o nové tváře, v poslední době provozuje. Můžete zde nalézt například pozvání na Výzkumná setkávání, které má na starosti Martin Novák, novinky z oblasti reflektujících týmů (Pavel Nepustil, Katka Novotná), Meganarativů (B. Petránková, J. Černý) nebo pozvání do obchodu od P.Detersové. Své místo dostala také nová stránka „facilitace“ nebo program Možnosti Dialogu. Speciálně bychom chtěli upozornit na odkaz Spolupracující síť, který vystihuje do velké míry to, co pro nás mimo jiné Narativ znamená; vztahovou a spolupracující síť lidí, institutů a organizací z různých částí světa. Inovace také budou probíhat v dřívější dokumentové sekci, která dostala nově název Videa a texty a vystihuje náš příklon k častějšímu využívání multimediálních formátů při sdílení myšlenek a podnětných diskuzí.

Přejeme vám, aby se nám návštěva na našem novém webu líbila!

Skupina Narativ.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Will Hall: Diagnózy F a cesty k zotavení

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.