Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Blogy

Skype setkání studentů Kanankil a frekventantů výcviku ISZ, 29. 5. 2010

Tohle asi nebude blogový příspěvek pro všechny, jen tady chci vytvořit prostor pro diskuzi těch, kteří se zúčastnili a chtějí si vyměnit pohledy..

Tak jen krátce, březnová návštěva Rocío Chaveste v ČR a v pražském ISZ vyústila do setkání přes skype, kde jsme měli možnost vyměnit si pohledy na způsob naší práce.. Nebylo mnoho času, jen 60 minut se vším tím technickým dojednáním a přivátáním se a seznámením se a ... pak už se začalo, Rocio vedla konzultaci se studentkou, která zažila něco, co chtěla sdílet s ostatními. Pak následoval vstup z našeho týmu, pak z jejich (nebo to bylo naopak?) Každopádně jsem nevěděla, o čem ta studentka vlastně mluví, dokud jsem se nedozvěděla o tom, co takovým "shelter" mohou v Mexiku myslet.. viz blogový příspěvek Pavla Nepustila o Léčbě závislosti (Mexican AA style).

Byla to pro mě velká lekce o tom, co znamená "nevědění" a že to není jen nějaká technika nebo takový hravý pohled na terapeutické situace, ale podstatná, základní nutnost a první věc, na kterou se musím jako terapeut zaměřovat. Vážně nevím, co klientova slova znamenají, i když si to stoprocentně myslím.. Pod slovem azylový dům jsem si rozhodně nepředstavila to, co měla na mysli Alicia.. a nebyl na to ani prostor, doptávat se nebo to nějak zjišťovat přes tu skype konzultaci. Tak to nemyslím, spíš zpětně si uvědomuju z této zámořské spolupráce, kde to vyšlo tak markantně najevo, jak důležitý je ohled na "local languages" a nerozumění.. Budu ráda, jestli sem někdo napíše, co si o tom myslí on...

Podívejte se na tenhle 30 sekundový vtip, to je taky o tom.. http://youtu.be/lKQYX7NgoJ8 :-)

Komentáře

Obrázek uživatele Saša

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Video number 02

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.