Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Meganarativ

Meganarativ je otevřené setkání příznivců postmoderních myšlenek napříč žánry. Srdečně zveme i Vás! Jednou za měsíc se scházíme, abychom se podělili o nějaký nápad, myšlenku, společně shlédli inspirativní video, podiskutovali o zajímavých událostech... Téma je vždy jiné, stejně jako formát, počet návštěvníků, atmosféra. Po dlouhém a plodném působení v Clubwashi každou první středu v měsíci jsme dlouho hledali ideální místo pro tato setkání. Nakonec to vypadá, že jsme jim našli domov v klub Ottoman Trumpet v samém centru města. Museli jsme také upustit od pravidelného dne v měsíci a zavést variabilnější režim, scházíme se nyní většinou první či druhý čtvrtek v měsíci. Čas však zůstal stejný, tedy 19:30. Nejlépe je sledovat sekci, aktuality nebo náš Facebook, kde pravidelně zveřejňujeme pozvánky na blížící se akce.

Vyjádření účastníků o MGN

fotogalerie První Meganarativ 10.2010

fotogalerie Druhý Meganarativ 11.2010

Vyjádření účastníků o Meganarativu

...je důležitý, myslím si, jakou formu to má. To je skoro to jediný, co bychom mohli my jako Narativ střežit - a zároveň to nejdůležitější, myslím si... Ne obsah, ale formu, ten proces aby byl živý a zapojilo se do něj co nejvíc lidí. (Katka)

...meganarativ je pro mě o setkání lidí - a to nad společným tématem z široce otevřené oblasti - postmoderna, praxe, výzkum, psychoterapie, projekty... Víc než o dané téma jde ale o způsob setkání se - snaha otevřít spolu dialog a pečovat o něj způsobem, který jej podporuje, tak aby nám v něm bylo příjemně a mohly se vynořovat nové myšlenky a nápady. (Katka)
 Meganarativ je něco, o čem často slýchávám a něco na co mi skoro vždycky sakva se kryje s něčím jiným domluveným... (Libor)
 Meganarativ může být i snaha "mladé a nové generace" se odprostit od známých a zaběhnutých stylů sdílení zkušeností, informací a profesních potkávání ve stylu konferencí a sympózií... (Libor)

Meganarativ je pro mne o setkávání s lidmi, kteří jsou pro mne inspirací. Myslím tím inspirací pro praxi, studium i budoucí profesi... , ale především pro život...   Také pro mne představuje možnost sdílet myšlenky mezi lidmi, kteří zase svými myšlenkami rozšiřují ty mé a toho si velmi cením. (Bára)

Setkávání, místo pro nové významy a nápady, výměnu inspirací. Prostor pro sdílení. Místo, kde vzniká společenství. Hledání, nacházení a otevírání nových možností. Hlavně ale nezávazná událost, kam člověk rád přijde. Ať už přemýšlet, nebo odpočívat, posedět u piva. Baví mě ty přidané hodnoty - třeba to, že často s radostí potkám někoho, koho bych ani nečekala, nebo s kým bych se jinak nesešla, neměla možnost si popovídat. Důležitá je pro mě otevřenost - může se připojit /a třeba zas odpojit/ kdokoli a kdykoli. Zároveň jistota, že když je dopoledne zkouška sirén, večer se uvidíme. (Ba)

Pro mě je Meganarativ otevřený prostor pro dialog (splétání dialogů). Prostor mimo jiné pro témata, na která málokdy dojde někde jinde, protože na ně třeba není čas nebo schází vůle se jim věnovat. Napadají mě pak mnohá radostná a inspirativní setkání, kterých jsem se v tomto prostoru mohl účastnit a těším se z toho, že pokaždé přibudou další taková - a baví mě, že nikdy nevím jaká přesně a s kým. (Martin)

A vlastně i ty Svijany si obvykle dávám jen jednou za měsíc při této příležitosti. (Martin)

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Horizonty 2013: Appreciative inquiry

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.