Narativ.cz | website for postmodern ways in therapy and consulting

Blogy

Skype setkání studentů Kanankil a frekventantů výcviku ISZ, 29. 5. 2010

Tohle asi nebude blogový příspěvek pro všechny, jen tady chci vytvořit prostor pro diskuzi těch, kteří se zúčastnili a chtějí si vyměnit pohledy..

Tak jen krátce, březnová návštěva Rocío Chaveste v ČR a v pražském ISZ vyústila do setkání přes skype, kde jsme měli možnost vyměnit si pohledy na způsob naší práce.. Nebylo mnoho času, jen 60 minut se vším tím technickým dojednáním a přivátáním se a seznámením se a ... pak už se začalo, Rocio vedla konzultaci se studentkou, která zažila něco, co chtěla sdílet s ostatními. Pak následoval vstup z našeho týmu, pak z jejich (nebo to bylo naopak?) Každopádně jsem nevěděla, o čem ta studentka vlastně mluví, dokud jsem se nedozvěděla o tom, co takovým "shelter" mohou v Mexiku myslet.. viz blogový příspěvek Pavla Nepustila o Léčbě závislosti (Mexican AA style).

Byla to pro mě velká lekce o tom, co znamená "nevědění" a že to není jen nějaká technika nebo takový hravý pohled na terapeutické situace, ale podstatná, základní nutnost a první věc, na kterou se musím jako terapeut zaměřovat. Vážně nevím, co klientova slova znamenají, i když si to stoprocentně myslím.. Pod slovem azylový dům jsem si rozhodně nepředstavila to, co měla na mysli Alicia.. a nebyl na to ani prostor, doptávat se nebo to nějak zjišťovat přes tu skype konzultaci. Tak to nemyslím, spíš zpětně si uvědomuju z této zámořské spolupráce, kde to vyšlo tak markantně najevo, jak důležitý je ohled na "local languages" a nerozumění.. Budu ráda, jestli sem někdo napíše, co si o tom myslí on...

Podívejte se na tenhle 30 sekundový vtip, to je taky o tom.. http://youtu.be/lKQYX7NgoJ8 :-)

Komentáře

Saša's picture

Nepřehlédněte

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OPEN DIALOG IN MENTAL HEALTH CARE

We wholeheartedly invite you to an experiential workshop, centered on the experience of being in dialogue. The workshop is suited for people who are interested in the field of mental health care, are currently working in the field, or wish doing so in future.

When: 24. - 25. 11. 2017
Where: Brno

more info..

Video

Embedded thumbnail for Video number 02

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
spam protection
Fill in the blank.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Search form

CAPTCHA
spam protection
Fill in the blank.