Narativ.cz | website for postmodern ways in therapy and consulting

News

ICCP – 4. mezinárodní kongres kolaborativně-dialogických praxí se konal v Brně a byla to bomba

4th International Congress on Collaborative-Dialogic Practices

Konec července byl pro ICCP (International Certificate In Collaborative Practices), Spolek Narativ, Institut výzkumu inkluzivního vzdělávání MUNI, Taos Institut a HGI velmi perný, ale i velmi inspirativní. Konal se 4. mezinárodní kongres kolaborativně-dialogických praxí. Předešlé ročníky byly ve Španělsku, Brazílii a v Argentině.

Pro Brno a vůbec Českou republiku je obrovská čest a pocta, že se velikáni jako Harlene Anderson, Ken a Mary Gergen, Saliha Bava, Sheila McNamee, Leticia Rodriguez, Monica Sesma, Rocio Chaveste, Sylvia London, Josep Segui a mnozí další rozhodli uspořádat toto setkání lidí ze 32 krajin světa právě u nás, za naší spolupráce a laskavé podpory Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Ve svém logu měl kongres hesla Inviting connection, conversation, creativity (Hledání spojení, konverzací, tvořivosti). A ono nezůstalo jen u prázdných hesel. Nejen díky nadšeným postkonferenčním ohlasům mohu směle říct, že se opravdu naplnila díky bohatému programu workshopů, přednášek, dialogických prostorů a hlavně spoustou „tady-a-teď“ konverzací se zkušenými praktiky, filosofy a výzkumníky. My jsme měli skvělou příležitost seznámit návštěvníky s Brnem i méně formálně, mimo přednáškové místnosti, a udělat mu dobrou reklamu.

Pokud jste nikdy nezkusili připravovat akci v týmu, kterého členové jsou rozmístněni po celé zeměkouli, vřele doporučuji! Ale jen, pokud máte rádi adrenalin. V konečném důsledku ale všechna práce a čas strávený s lektory a hvězdným týmem dobrovolníků, stála rozhodně za to. Za to, že jsme mohli trávit čas s lidmi, o kterých jsme předtím slýchali na fakultách nebo četli jejich publikace, mluvit s nimi, ptát se, diskutovat, pochybovat, divit se a objevovat nové možnosti spolupráce.

Petra Detersová, Narativ

4th International Congress on Collaborative-Dialogic Practices4th International Congress on Collaborative-Dialogic Practices
4th International Congress on Collaborative-Dialogic Practices4th International Congress on Collaborative-Dialogic Practices 

Currently

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OPEN DIALOG IN MENTAL HEALTH CARE

We wholeheartedly invite you to an experiential workshop, centered on the experience of being in dialogue. The workshop is suited for people who are interested in the field of mental health care, are currently working in the field, or wish doing so in future.

When: 24. - 25. 11. 2017
Where: Brno

more info..

Video

Embedded thumbnail for Rocio Chaveste Gutierréz: Postmoderní filozofie a praxe napříč kulturami (2011)
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Search

Search form

CAPTCHA
spam protection
Fill in the blank.