Narativ.cz | website for postmodern ways in therapy and consulting

News

Čtvrté setkání sítě Slyšení hlasů v ČR

21.1.2020

Tentokrát se konalo v Plzni. Zúčastnilo se ho 14 facilitátorů a organizátorů svépomocných skupin lidí, kteří slyší hlasy nebo mají jiné, neobvyklé prožitky. Skupin v ČR přibývá a tato pravidelná setkání slouží k tomu, aby se organizátoři v jednotlivých městech navzájem podporovali, sdíleli svou praxi a zkušenosti s vedením skupin, jejich udržitelnost a další témata.

Čtvrté setkání sítě Slyšení hlasů v ČRNarativu se tato myšlenka jeví jako nejen sympatická, ale i zásadní v aktuálním ovzduší reformy psychiatrické péče. Proto se snažíme Hearing voices podporovat facilitací, aby nezapadlo ani jedno z témat, které vznikly ve všech městech během několika měsíců vedení skupin.

Kromě toho, že jsme si všichni společně dali opravdu… ale opravdu dobrou Plzeň, jsme se zaměřovali na to, jak co nejvíc motivovat zájemce k účasti na skupinách, jak se přitom postarat o sebe jako facilitátora, jak myšlenky co nejlépe propagovat, probrali jsme organizaci mini konference se zahraničními hosty na podzim 2021 a spoustu dalšího.

Pravidelnost a zájem, se kterými se tato různorodá skupina lidí už počtvrté setkává, je až k neuvěření. Cestují ze všech koutů (poslední setkání proběhlo ve Strakonicích, předtím v Hradci Králové a v Praze, příští bude v Brně), aby mohli celý den urputně diskutovat o tom, jak co nejlépe podpořit co nejvíc nových skupin, znovu se probírat hodnotami, které sdílí a vymýšlet nové a nové nápady na šíření myšlenek sítě Intervoice. Skupiny se nyní konají ve zmíněných městech a k tomu v Písku, Opavě, nově v Havlíčkově Brodě, mluví se o nové skupině v Ostravě.

Pokud chcete vědět víc, podívejte se například na videa Studia 27, Lisu Forestell, Rachel Waddingham, Dirka Corstense, Intervoice, web neziskovky Ledovec, která v únoru chystá konferenci Recovery2020 a určitě na www.Slysenihlasu.cz.

Čtvrté setkání sítě Slyšení hlasů v ČR

Currently

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OPEN DIALOG IN MENTAL HEALTH CARE

We wholeheartedly invite you to an experiential workshop, centered on the experience of being in dialogue. The workshop is suited for people who are interested in the field of mental health care, are currently working in the field, or wish doing so in future.

When: 24. - 25. 11. 2017
Where: Brno

more info..

Video

Embedded thumbnail for Harlene Anderson 2011: Collaborative therapy and ethics.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Search

Search form

CAPTCHA
spam protection
Fill in the blank.