Proč sympozium Horizonty?

HORIZONTY 2016 - 3. mezinárodní kolaborativní a dialogické sympozium

Formát Horizontů jsme se rozhodli pojmenovat "sympoziem". Podle nás označuje více dialogický, horizontální a interaktivní model setkání, než jiná slova. Aby nezůstalo u slov, ale setkání mělo skutečně takový charakter, tomu věnujeme velkou pozornost dopředu. Domlouváme se tak na formátu jednotlivých částí s hosty, uzpůsobujeme prostor a využíváme zkušeností ze zahraničních konferencí, workshopů a letních škol. Celý tým Narativu a jeho spolupracovníků, pod supervizí Rocio Chaveste Gutiérrez, se bude věnovat facilitaci společných dvou dnů, abyste se cítili příjemně, spoustu se toho dověděli a spoustu toho mohli vyjádřit. Dialog je nezbytný, chceme-li se vzájemně obohatit - a stejně jako původ slova dialog, tak i sympozia nás přivádí až do starověkého Řecka. Ve starořecké společnosti mělo sympozium dvojí význam. Ten prvotní a rozšířenější souvisí s doslovným překladem: "spolu - pít" a označovalo oslavy, hostiny a rituální příležitosti, při kterých se sedělo v kruhu a leckdy nemírně užívalo všech starověkých slastí. Druhý význam odkazuje k té částí sympozií, kde se nejen hodovalo, ale zejména hovořilo na určité téma - na to odkazujeme především. Nezřídka takovou diskuzi usměrňoval "moderátor", aby k danému tématu mohli promluvit všichni, kdo chtějí, a debata byla pro všechny přínosná.

A proč právě „Horizonty“? Protože nás zajímá, kam společně můžeme dohlédnout ze současného stanoviště a co na „horizontech“ shlédneme. Chceme se také setkat tak říkajíc „horizontálně“ - aby si mohli naslouchat a mluvit spolu zkušení odborníci a ti začínající, napříč generacemi i napříč profesemi. A v poslední řadě - znáte „splývání horizontů“? To je poetický obrat H. G. Gadamera, jehož hermeneutické myšlení ovlivnilo řadu našich učitelů. Přibližoval tak moment vzájemného porozumění - které můžeme zažít v dialogu, kde si vzájemně ukazujeme vlastní zkušenosti, předsudky, jiná předporozumění. Nabízíme si vzájemně své horizonty tak, že dochází k jejich „splývání“ a náš vlastní horizont se tak rozšiřuje, aniž by byl vytlačován nebo vytlačoval nějaký jiný.

Právě k takovému splývání horizontů bychom vás rádi přizvali.

Za organizátory

Kateřina Novotná

Nepřehlédněte

Workshop Sheila McNamee 2017

Radikální přítomnost:
NOVÝ POSTOJ K DIALOGICKÉ ZMĚNĚ

Workshop s americkou terapeutkou a profesorkou komunikace určený nejen pro psychology, terapeuty, sociální pracovníky a poradce, ale i pro všechny další zájemce o dialog v práci s lidmi

Kdy: 21. - 22. dubna 2017
Kde: Brno

více informací..

Video

Embedded thumbnail for Horizonty 2013: Appreciative inquiry

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.