Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Terapeutické konzultace pro rodiny

Narativ ve spolupráci se sdružením Anima nabízí:

Terapeutické a poradenské konzultace pro rodiny

Podpůrná práce s rodinami v péči dalších institucí (OSPOD, školy, NNO, SAS)

Spolupráce s institucemi, které o rodiny pečují

Krátkodobou i dlouhodobou spolupráci

 

Terapeutické konzultace pro rodiny
Creative Commons   Attribution-Share Alike 2.0 Generic  licence. Autor: a4gpa

Možná se ptáte, v jaké situaci se na nás můžete obrátit?

  1. Pokud jste člen rodiny a dojdete k názoru, že by pro Vaši rodinu mohlo být užitečné mluvit o svých trápeních za přítomnosti terapeutů. Trápení se může týkat různých oblastí: komunikace v rodině, s dalšími institucemi, odborníky, trápení, obavy o jednoho nebo více členů rodiny, nové, těžké nebo krizové situace a další.
  2. Pokud jste pracovník v organizaci nebo instituci pracující s rodinami a soudíte, že by rodině mohlo pomoci vyhledat terapeutickou pomoc, případně pokud je to podmínkou plnění dohody vaší spolupráce.

Pro více informací nás předem kontaktujte. Vhodnost spolupráce před první konzultací můžeme probrat telefonicky. 
Konzultace jsou poskytovány podle situace rodiny bezplatně nebo za sníženou sazbu (do 200Kč) v rámci projektu financovaného MPSV a probíhají ve městě Brně.
Pokud máte jakékoliv otázky nebo potřebujete více informací, kontaktujte nás na mailu nebo kterémkoliv z našich čísel, rádi Vám dotazy zodpovíme. Rodiny i instituce mohou přímo domluvit termín informačního setkání, případně rovnou termín konzultace.

 

O nás:

Mgr. Jakub Černý

Mgr. Jakub ČernýV oblasti pomáhajících služeb mám několikaleté zkušenosti. Vystudoval jsem magisterskou psychologii v Brně na Fakultě sociálních studií a momentálně pokračuji v doktorském studiu. Pracoval jsem 7 let jako poradce, psycholog, ale i sociální pracovník ve Společnosti Podané ruce. Tam jsem se potkával s nejrůznějšími životními osudy lidí a rodin v problematických situacích. I když byla organizace zaměřená na uživatele drog a jejich blízké, motivy a důvody toho, proč se lidé na drogách ocitli, vycházely ze zcela běžných potíží. Ty velmi často souvisely se vztahy, krizovými životními momenty, psychickými problémy nebo sociálními a ekonomickými nerovnostmi ve společnosti. Zkušenosti jsem nabral také na dlouhodobých odborných stážích v Portugalsku a Mexiku, kde jsem působil na psychoterapeutickém institutu Kanankil. S kolegy a kamarády už 4 roky tvoříme skupinu Narativ, která má za cíl rozvíjet dialog a spolupráci v oblasti pomáhajících profesích.

Momentálně dokončuji výcvik v systemické psychoterapii. Ta vychází z teorií, které se zabývají člověkem jako součástí různých vztahů. Tedy především rodinných a jiných blízkých vztahů. Ve své práci se nesnažím vytrhávat jedince z jeho přirozeného prostředí a přisuzovat problémy pouze jemu samému, ale vnímat ho v kontextu jeho nejbližších.

Ve své práci se snažím vycházet také z široké základny přístupů, osobních setkání a zkušeností, jejichž přehled můžete najít na stránkách Narativu

Mgr. et Mgr. Dita Bezdičková

Mgr. et Mgr. Dita BezdičkováV práci aj v kažododennom živote je pre mňa dôležité premýšlať o vzťahoch; či už o tých medziľudských, rodičovských, partnerských, súrodeneckých, kamarátskych, alebo aj o tých viac abstraktných, kolegiálnych, skupinových a inštitucionálnych. Ich dôležitosť vidím najmä v tom, že v nich žijeme. Nemôžeme sa z nich celkom vyviazať a často hľadáme, ako v nich fungovať dobre. Dobré fungovanie vo vzťahoch vnímam tak, že je v nich jednak pohodlne nám a druhak máme možnosť nachádzať spôsoby, ako umožniť aj druhým cítiť sa fajn, rozvíjať sa a napĺňať svoje potreby.

Aj z vlastnej skúsenosti viem, že dobré fungovanie vo vzťahoch sa občas môže zadrhnúť. Občas povieme veci, ktoré nás mrzia, občas na nás môžu byť kladené nároky, ktorým nechceme vyhovieť. Stáva sa aj, že sa situácia dostane až tak ďaleko, že sa ocitáme na križovatke alebo v slepej uličke. Prínos psychoterapie vidím práve v tom, že v týchto momentoch, ale aj v situáciách, ktoré zatiaľ nezašli až tak ďaleko, máme možnosť za zastaviť, rozhliadnuť sa spoločne, uvedomiť si, akú cestu máme za sebou a akými rôznymi smermi sa môžme vydať ďalej.

Ako terapeutka pôsobím už niekoľko rokov. Do našej spoločnej práce prinášam skúsenosti s prácou s deťmi a rodinami, ako terapeutka a školská psychologička, ale aj skúsenosti s prácou s dospelými prichádzajúcimi z rôznych kontextov a v spolupráci s rôznymi inštitúciami. Zároveň som vyštudovala sociológiu a psychoterapeutické štúdiá na MU v Brne. V neposlednej rade sa snažím stale učiť, ako čo najlepšie v terapii vytvárať priestor pre zmenu, a to v rámci systematického vzdelávania v dialogickej terapii a terapii zameraniej na riešenie.

 

Kontakt:

rodiny@narativ.cz
http://www.narativ.cz/rodiny

Mgr. et Mgr. Dita Bezdičková: 739 617 319
Mgr. Jakub Černý: 602 710 072

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Narativ in dialogue with Jaakko Seikkula

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.