Skupina Narativ (Brno)

Skupina Narativ (Brno)

Slovo Narativ vám může připomínat narativní terapii, ale odkazujeme tím spíše na vyprávění příběhů vůbec, které je zásadní pro všechny přístupy, které zahrnujeme do postmoderní rodiny. Dovolte tedy, abychom skupinu Narativ představili stručným příběhem:

Už několik let se věnujeme šíření postmoderních ideií a rozvoji kolaborativní a dialogické praxe. Naše práce začala u webu www.narativ.cz, tehdy zamýšleného jako rozcestník po v ČR málo zmapovaném teritoriu postmoderně laděné teorie a praxe v práci s lidmi. Dalším cílem webu bylo vytvoření prostoru pro virtuální diskuse a setkání. Postupně se díky webu vytvořila bohatá a různorodá sociální síť a s ní i zvědavost a chuť setkat se osobně. Uspořádali jsme v naší oblíbené kavárně 1. „Narativ off-line“, který se postupně přerodil v pravidelné každoměsíční setkání „Meganarativ“.

Od roku 2011 organizujeme vzdělávací program v kolaborativní praxi Možnosti dialogu, který je součástí celosvětové sítě programů zaštítěných organizací Taos Institute a Houston Galveston Institute, z nichž oba spoluzakládala Harlene Anderson – psychoterapeutka a lektorka, v níž má Narativ od začátku velkou podporu. V rámci programu poznáváme další zajímavé kolegy (účastní se lidé z různých profesí – sociální pracovníci, psychologové, pedagogové, manageři, právníci, výzkumníci, učitelé, zdravotníci…) a máme příležitost mluvit společně o svých praxích, rozbíhat nové projekty, vzájemně se učit. Během programu pořádáme workshopy pro širokou odbornou veřejnost se zahraničními lektory. Jak se rozrůstají aktivity Narativu, roste i počet jeho členů –ze zakládající trojice na dnešní desetičlennou skupinu.

Rok 2014 je pro nás v určitém ohledu přelomový. Po dlouhém váhání jsme se rozhodli založit Spolek Narativ, a tím se „formalizovat“ jako oficiální organizace. Nechtělo se nám do toho, protože jsme si užívali výhod neformálnosti, neohraničenosti a určitého tvůrčího chaosu. Tím, co rozhodlo, byla především možnost přehlednějšího organizování akcí, zejména sympozia Horizonty. Zároveň nám to umožnilo ujasnit si naše fungování, dohodnout se na základních vizích a způsobech rozhodování. Doufáme ale, že nám určitý tvůrčí chaos zůstane i po zápisu do rejstříku spolků.

Příběh Narativu je možná ještě na začátku, zároveň už máme něco za sebou. Nejen ve světě, ale i v  České republice dnes existuje docela hustá síť odborníků, kteří se ve své práci nechávají inspirovat kolaborativní a dialogickou praxí – a Horizonty jsou tak jedinečnou příležitostí ke sdílení zkušeností a reflexi toho, kam a jak se tyto směry u nás rozvíjí.

 

Nepřehlédněte

Workshop Ann-Rita Gjertzen 2018

ANN-RITA GJERTZEN:
„PUSŤTE EXPERTA K VODĚ“
A NABÍDNĚTE SEBE

Kdy: 23.-24.2.2018
Kde: Augustiánské opatství, kapitulní síň, Mendlovo nám. 1, Brno
Cena: 2800,- Kč do 15.1.2018, poté 3200,- Kč
Tlumočení do čestiny zajištěno.

více informací..

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OTEVŘENÝ DIALOG V PÉČI O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Srdečně zveme na zážitkový workshop zaměřený na zkušenost bytí v dialogu a rozvíjení dialogického prostoru. Workshop je určen pro lidi, kteří se zajímají o oblast péče o duševní zdraví, přímo se na ní podílejí nebo se chtějí podílet.

Kdy: 24. - 25. listopadu 2017
Kde: Brno

více informací..

Video

Embedded thumbnail for Markéta - Smrt kamaráda - hlavní impulz přestat s heroinem 2. část

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.