Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Triptych o postmoderním přístupu

Skupina Narativ ve spolupráci s Houston Galveston Institute a Newton College pořádá sérii tří dvoudenních workshopů se zahraničními lektorkami, které se hlásí k myšlenkám postmoderny a ve své profesi psychoterapeutek postmoderní přístup využívají. Cílem workshopů bude představit různé způsoby, jakými je možné vést dialog v různých kontextech, v různých kulturách a v různém složení tak, aby obohacoval všechny zúčastněné a sledoval stanovený záměr. Ačkoliv jsou všechny tři lektorky především terapeutky, mají zkušenosti také s jinými formami práce s lidmi – se vzděláváním dospělých, konzultacemi pro manažery, koučováním, kvalitativním výzkumem apod., proto je triptych určen odborníkům a studentům všech oborů, ve kterých patří rozhovor k hlavním pracovním nástrojům.

Triptych zahájí Rocio Chaveste Gutierréz z mexické Meridy (3.-4.6.2011). Je ředitelkou Kanankil Institute, soukromé vzdělávací instituce, která poskytuje magisterské vzdělání v oborech, jako je psychoterapie, maskulinita, závislosti apod. Ke všem těmto oborům přistupují vyučující z postmoderní perspektivy, což se projevuje i ve specifických, méně hierarchických, vztazích se studenty a ve stylu výuky. Rocio Chaveste jednak představí svoji práci i práci svých kolegů, učitelů a žáků, a jednak nabídne i živou ukázku své praxe s dobrovolníkem z řad účastníků.

Pokračovat bude Harlene Anderson, bezesporu jedna z největších psychoterapeutických hvězd současnosti, zakladatelka kolaborativní psychoterapie (23.-24.9.2011). Bude mimo jiné hovořit o tématu, které je v souvislosti s postmodernou často zmiňováno: o etice. Postmoderna, a tím i kolaborativní přístup k práci s lidmi, je často obviňován z relativizace všech hodnot a vůbec všeho, co někteří lidé považují za nedotknutelné a samozřejmé. Ale podle čeho se tedy máme řídit, pokud všechno záleží pouze na úhlu pohledu? Harlene Anderson se s pomocí konceptu sdílené odpovědnosti pokusí ukázat, jak je etika v postmoderním kolaborativním přístupu vnímána a co je považováno v tomto přístupu za hodnotné. Kromě toho také nabídne ukázku konzultace s dobrovolníkem.

Triptych zakončí Ann-Rita Gjertzen (11.-12.11.2011) z norského Tromso, kde působila v týmu slavného psychiatra a terapeuta Toma Andersena na psychiatrické klinice. Jejím úkolem bude představit tzv. reflektující proces, za jehož zakladatele je považován právě Tom Andersen. Nejde pouze o reflektující týmy, díky nimž se proslavil, ale spíše o celý způsob přemýšlení resp. bytí ve vztahu s klientem, kde reflexe zaujímá přirozenou a nepostradatelnou pozici. Součástí bude ukázka tohoto přístupu, který má filozoficky, ale i prakticky velice blízko ke kolaborativní praxi Harlene Anderson.

Cena workshopů:

  • Rocio Chaveste Gutierréz (Mexiko): Postmoderní filozofie a praxe napříč kulturami

          Standardní cena: 1 300 Kč

  • Harlene Anderson (USA): Etika práce s lidmi v postmoderním přístupu

          Standardní cena: 2 300 Kč
          Při platbě do 30. 6. 2011 cena: 2 000 Kč

          Standardní cena: 1 300 Kč
          Při platbě do 20.9. 2011 cena: 1 100 Kč

 

Storno podmínky:

- méně jak 14 dní před workshopem (vráceno 50%)

- méně jak 5 dní bez kompenzace

 

Zvýhodněná cena za celý Triptych 4 200 Kč

(platí do konce května)

Registrace:

Provádějte odesláním mailu na info@narativ.cz. Uveďte jméno a příjmení, fakturační adresu a typ vzdělávací akce, na kterou se hlásíte  - Triptych nebo jednotlivý workshop. Budou Vám zaslány údaje potřebné k platbě.

Počet účastníků je omezen kapacitou prostoru.

Místo konání: Newton College, Rašínova 103/2, Brno

Časový rozvrh workshopů: pátek 9:30 – 18:30, sobota 9:00 – 18:00

 

Více informací o Triptychu a jednotlivých workshopech na adrese info@narativ.cz.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 3.-4. 3. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.200,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sheila McNamee interviewed by Pavel Nepustil

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.