Možnosti dialogu: roční výcvik v kolaborativně-dialogické praxi

34500,- CZK1. 9. 2024 - 30. 6. 2025Brno resp. Hluboká n. VltavouPřihláška

Narativ se v roce 2012 stal jedním z prvních institutů, které začaly realizovat vzdělávání v kolaborativně-dialogické praxi. Aktuálně je po celém světě přes dvacet podobných programů, každý je přitom koncipovaný tak, aby co nejvíce reflektoval místní kontext. Více: https://www.collaborative-dialogic-practices.net/cs/welcome

Zážitkovou formou nabízí účastníkům ročního programu „Možnosti dialogu“ porozumění a praktické osvojení si různých forem dialogu a spolupráce, které vycházejí z kolaborativně-dialogického přístupu známému zejména díky práci Harlene Anderson, Ph.D. a Harry Goolishiana, M.D.

Výcviková setkání "Možnosti dialogu" jsou realizována ve dvoudenních či třídenních blocích, vždy od září do června, skupina je maximálně 18členná. Kromě mezinárodního certifikátu ICCP má výcvik také akreditaci MPSV a je určen zejména pro pracovníky v pomáhajících profesích (sociální pracovníky, psychology, pedagogy, psychoterapeuty, lékaře, apod.).

Výcvik má samostatný web zde: https://www.moznostidialogu.cz

Lektoři

Přemysl Ulman, MS, LMFT - ČLEN

Přemysl je vzděláním a profesním zaměřením rodinný terapeut. Ve své praxi se nejvíce inspiruje postmoderními terapeutickými přístupy, konkrétně narativní a kolaborativně-dialogickou praxí. Působí především na východní Moravě, kde pracuje jednak jako zaměstnanec v sociálně terapeutických službách a kde má také soukromou praxi. Od roku 2016 je členem skupiny Narativ a v rámci této organizace se věnuje vzdělávacím aktivitám, především facilitaci ročního vzdělávacího programu v kolaborativně-dialogické praxi, Možnosti dialogu (MODI).

Kateřina Almqvist - ČLENKA

Kateřina Almqvist je psycholožka, lektorka a supervizorka. Pracuje od roku 2010 v soukromé psychologické praxi, s jednotlivci, páry a rodinami. Usadila se v Hluboké nad Vltavou po dlouhodobém působení v Brně, kde po studiích sbírala pracovní zkušenosti v neziskovém a univerzitním prostředí a spoluzakládala skupinu Narativ. Dlouhodobě se zabývá kolaborativními a dialogickými přístupy, spolupřekládala knihu Otevřený dialog a lektorovala mnoho kurzů i dlouhodobých programů v této oblasti. Má čtyři děti a hrozně ráda vaří mýdlo.